Ствараецца музей

У старажытнай графскай сядзібе ў гарадскім парку працягваюцца рэстаўрацыйыя рабогы. Пасля іх заканчэння тут будзе адкрыты краязнаўчы музей, экспазіцыя якога павінна захаваць гісторыю Пружаншчыны, быт і традыцыі мясцовых жыхароў, расказаць аб раслінным і жывёльным свеце раёна, рэдкіх раслінах, жывёлах, птушках, гістарычных падзеях, выдатных палітычных, культурных дзеячах, народных умельцах Пружаншчыны і  многім  іншым.

Са старонак газеты хочацца сардэчна падзякаваць за перададзеныя ў падарунак музею экспанаты Мартынюк Антаніну МІкалаеўну, Курачынскага Васіля Іванавіча, Дэшка Аляксандру Уладзіміраўну, Савіцкую Святлану Арсенцьеўну, Фодарук Алу Гворпеўну, Ліхалетаву Гаццяну Мікапаеўну, Чарнякевіч Іанну васільеўну, Сімаковіч Ірыну Маратаўну, Пацапню Раісу Іванаўну, Хадаровіча Аляксандра Валер’евіча, Дарошка Аляксандра Іванавіча, Азяркевіч Валянціну Сцяпанаўну, Бармуту Анастасію Несцераўну, Здановіч Ніну Іосіфаўну.

Паважаныя жыхары раёна! КалІ у вас есць прадметы, якія прадстаўляюць гістарычную і культурную каштоўнасць — не спяшыце ад Іх пазбавіцца, лепш перадайце іх у ствараемы музей. Падкажыце, у каго з суседзяў, сяброу, знаёмых ёсць прадметы, якія павінны займаць месца у музеі, раскрываць гісторыю нашага краю

Прыходзьце да нас па адрасу: г.Пружаны  вул., Савецкая ,12

Званіце па тэлефоне 2-16-19